İçeriğe git
Ücretsiz olarak kaydolun

Daha fazla müşteriye ulaşın ve ürünlerinizi Google'da ücretsiz olarak gösterin

Daha fazla müşteriye ulaşın ve ürünlerinizi Google'da ücretsiz olarak gösterin

Google'da günde bir milyardan fazla kez alışveriş yapılıyor. Merchant Center hesabı sayesinde ürün tekliflerinizi Google'a ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz. Müşteriler Google Arama, Haritalar ve YouTube gibi platformlarda sizinkilere benzer ürünler aradığında listelemeleriniz gösterilebilir.

Merchant Center'ın işleyiş şekli

Bir numara

Ürünlerinizi Google Merchant Center'a ekleyin

Shopify veya BigCommerce gibi bir e-ticaret platformu kullanıyorsanız ürünlerinizi otomatik olarak eklemek için mağazanızı bağlayabilirsiniz. E-tablo yüklemeyi ya da öğeleri tek tek eklemeyi de tercih edebilirsiniz.

İki numara

Ürünleriniz Alışveriş sekmesinde ücretsiz olarak gösterilir

Müşteriler ürün teklifleriniz veya doğrudan işletmenizle ilgili arama yaptığında ürünleriniz Arama, Haritalar ve YouTube gibi çeşitli Google web sitesi ve uygulamalarında gösterilebilir.

Üç numara

Müşteriler ürünlerinizi satın almak için tıklar

Kullanıcılar ürününüzü tıkladığında Google tarafından web sitenizdeki ürün sayfasına yönlendirilir. Fiziksel mağazanız varsa müşterileri oraya da yönlendirebilirsiniz.

Ürün teklifleriniz Google ekosisteminde ücretsiz olarak gösterilebilir

Ürün fotoğrafı, ürün bilgileri ve puanın gösterildiği, Google arama sonuçları sayfasının üst kısmında yer alan koşu ayakkabısı listelemesi.  Akıllı telefonda gösteriliyor.
Google Haritalar'da, bir ayakkabı mağazasının altında yer alan, ürün fotoğrafı ve ürün bilgilerinin gösterildiği koşu ayakkabısı listelemesi. Akıllı telefonda gösteriliyor.
Ürün fotoğrafı, ürün bilgileri ve puanın gösterildiği, bir YouTube videosunun altında yer alan koşu ayakkabısı reklamı. Dizüstü bilgisayarda gösteriliyor.
Alışveriş sekmesi
Bir kullanıcı, akıllı telefonunda Google Görseller'de koşu ayakkabısı için arama yaptı. Sonuçlar sayfasının üst kısmında koşu ayakkabısı listelemeleri gösteriliyor. Listelemelerde ürün fotoğrafı, ürün bilgileri ve ürünü satan mağaza gösteriliyor.

Ürünlerinizi doğrudan
e-ticaret
çözümünüz üzerinden Google'da listeleyin

E-ticaret mağazanızı Merchant Center'a bağladığınızda ürünlerinizi Google'a otomatik olarak ekleyebilirsiniz. Ayrıca, ürünlerinizde yapacağınız değişiklikler otomatik olarak Google ile senkronize edilir.

İş ortağımız olan e-ticaret sağlayıcılarını kullanmıyor musunuz? Sorun değil. Ürünleri dosya ya da e-tablo aracılığıyla yükleyebilir veya manuel olarak tek tek girebilirsiniz.

500.000'den fazla online işletme Google Merchant Center'ı kullanıyor

aeropostale

%400 online alışveriş gelirlerindeki artış

[Alışveriş sekmesindeki] ücretsiz listelemeler, son bir yılda e-ticaret alanında büyüme kaydetmemizi sağlayan Google'ın perakende reklamları ile ticaret çözümlerini çok iyi şekilde destekliyor.

Connor Sheridan, Strateji Uzmanı, Tinuiti

woodland-direct

%5 gelir artışı

Kitlemizle anlamlı şekilde bağ kurmak için sekiz yıldır Alışveriş reklamlarını kullanıyoruz. Mevcut kampanyalarımızı [Alışveriş sekmesindeki] ücretsiz listelemelerle destekleyerek, tüketicilerin internetten giderek daha fazla alışveriş yaptığı dönemde görünürlüğümüzü artırdık.

Marcus Regan, Pazarlama Müdürü, Woodland Direct

sharper-image

35 bin ücretsiz tıklama sayısındaki artış

[Alışveriş sekmesindeki] ücretsiz listelemeleri pazarlama stratejimize kolayca dahil ettik. Alışveriş reklamlarıyla birlikte, artık online satış için genel talebin yüksek olduğu bir dönemde daha fazla müşteriye ulaşabiliyor ve hizmet sunabiliyoruz.

Alex Wargo, Dijital Pazarlama Müdürü, Sharper Image

Hazır olduğunuzda, ücretli reklamlardan yararlanarak satışlarınızı artırın

Daha fazla müşteriye ulaşmak için ürünlerinizi tanıtın. Google'da reklam vermek, online ve yerel envanterinizi tanıtarak siteniz ya da yerel mağazanızın trafiğini artırmanıza olanak tanır. En iyi tarafı ne mi? Yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıklayıp mağazanızı ziyaret ettiğinde ödeme yaparsınız.

Google Ads

Sık sorulan sorular

Merchant Center ile daha fazla müşteriye ulaşın