İçeriğe git
Başla

Hem yanı başınızdaki hem de dünyanın dört bir yanındaki müşterilere ulaşın

# 1

Perakende sitelerinde satış artışına en fazla katkıyı Google sağlıyor

1
.

Yeni ürün satın almak isteyen kullanıcıların ilk tercihi

8

platform ve her birinde 1 milyar kullanıcı

Arama ve Haritalar gibi Google platformlarını vitrin olarak kullanın

Ürünlerinizi Google platformlarında sergileyerek dünya çapında milyarlarca kullanıcıya internet üzerinden ulaşın

Google

YouTube

Haritalar

Asistan

Gmail

Chrome

Android

Play

Google Arama

Alışveriş yapan kullanıcılar, yeni bir ürün satın almak istediklerinde ilk olarak Google'a bakıyor. Sunduğumuz çözümler sayesinde, sattığınız ürünler için arama yapan kullanıcılara ister fikir edinme ister karar verme aşamasında erişerek ürünlerinizin daha fazla yeni müşteriye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Google Haritalar

Her gün bir milyarı aşkın kullanıcı, gidecekleri yere ulaşmak ve yerel işletmeleri keşfetmek için haritaları kullanıyor. "Alışveriş yapılacak yerler" ve "Nereden satın alınır?" gibi mobil aramalar, geçtiğimiz 2 yıl içinde %85'in üzerinde artış gösterdi. Kullanıcılara, satış yaptığınız yerin yakınlarındayken aradıklarını bulma ve işletmenizden alışveriş yapma olanağı sunun.

YouTube

Kullanıcıların %90'ından fazlası, YouTube'da yeni marka veya ürünler keşfettiğini söylüyor. Bu kullanıcılara ürün araştırma, satın almaya karar verme veya daha sonra satın alacakları ürünler için fikir edinme gibi tüm alışveriş aşamalarında, bağlantı kurdukları her an erişebilirsiniz.

Google Asistan

Google Asistan gibi ses teknolojileri, günlük işlerin halledilmesini kolaylaştırıp hızlandırarak kullanıcıların bilgi arama biçimini değiştirdi. Google Asistan'ın telefon, akıllı saat ve akıllı ev gibi 1 milyarı aşkın cihazda global olarak kullanıma sunulması da bu teknolojilerin, markalara müşterilerle daha anlamlı ve doğal yollardan iletişim kurabilmesi için büyük bir fırsat sunmasını sağladı.

Google Görseller

Online alışveriş yapanların %50'si, ürün resimlerinin satın alma konusunda kendilerini teşvik ettiğini belirtiyor. Ürünlerinizin, Google Görseller gibi hem görünürlük oranı yüksek olan hem de kullanıcıların fikir edinmek için bakabilecekleri yerlerde gösterilip keşfedilmesini sağlayın.