خط‌مشی‌های برنامه Gmail

«خط‌مشی‌های برنامه» زیر برای Gmail اعمال می‌شود. این خط‌مشی‌ها نقش مهمی در حفظ تجربه مثبت برای همه افرادی که از Gmail استفاده می‌کنند ایفا می‌کند.

اگر از Gmail با حساب مصرف‌کننده (برای نمونه، ‎@gmail.com) استفاده می‌کنید، برای اطلاعات بیشتر، لطفاً به شرایط خدمات Google نیز مراجعه کنید. اگر از حسابی متعلق به محل کار، تحصیل، یا سازمان دیگری استفاده می‌کنید، ممکن است شرایطی براساس قرارداد سازمانتان با Google یا خط‌مشی‌های دیگر اعمال شود. ممکن است سرپرست شما بتواند اطلاعات بیشتری دراختیارتان قرار دهد.

باید سوءاستفاده‌هایی را که تهدیدی بر توانایی ما در ارائه این سرویس‌ها به‌حساب می‌آیند مهار کنیم، و از همه تقاضا می‌کنیم برای کمک به ما در دستیابی به این هدف به خط‌مشی‌های زیر پایبند باشند. پس‌از مطلع شدن از نقض احتمالی خط‌مشی، ممکن است محتوا را مرور و اقدام کنیم؛ ازجمله لغو یا محدود کردن دسترسی کاربر به محصولات Google. اگر حسابتان غیرفعال شده است و فکر می‌کنید اشتباهی روی داده است، لطفاً دستورالعمل‌های موجود در این صفحه را دنبال کنید..

ممکن است درمورد حساب‌هایی که بیشتر از حد سهمیه فضای ذخیره‌سازی مصرف کرده‌اند اقدامی انجام دهیم. برای مثال، اگر از سهمیه فضای ذخیره‌سازی‌تان فراتر روید، ممکن است ارسال و دریافت پیام‌ها را ممنوع کنیم. همچنین اگر فضای ذخیره‌سازی اشغال‌شده را کاهش ندهید یا فضای ذخیره‌سازی اضافی و کافی دریافت نکنید، ممکن است محتوا را از حسابتان حذف کنیم. در اینجا اطلاعات بیشتری درباره سهمیه فضای ذخیره‌سازی دریافت کنید.

هرچندوقت یکبار حتماً سری بزنید زیرا ممکن است این خط‌مشی‌ها تغییر کنند.

گزارش سوء‌استفاده

اگر فکر می‌کنید حسابی «خط‌مشی‌های برنامه» ما را نقض کرده است، چند روشن برای گزارش دادن آن وجود دارد:

  • برای گزارش سوءاستفاده‌های کلی، از این فرم استفاده کنید
  • برای گزارش اغوای کودکان، از این فرم استفاده کنید
  • برای گزارش نقض حق نسخه‌برداری، از این فرم استفاده کنید

برای آگاهی از اینکه تعریف ما از رفتارهای سوء‌استفاده‌آمیز چیست، حتماً خط‌مشی‌های زیر را بخوانید. ممکن است Google حساب‌هایی را که مشخص شود خط‌مشی‌های ما را نقض کرده‌اند غیرفعال کند. اگر حسابتان غیرفعال شده است و فکر می‌کنید اشتباهی روی داده است، لطفاً دستورالعمل‌های موجود در این صفحه را دنبال کنید.

عدم فعالیت حساب

برای فعال ماندن، از محصول استفاده کنید. فعالیت شامل دسترسی به محصول یا محتوای آن حداقل هر ۲ سال یک‌بار می‌شود. ممکن است درمورد حساب‌های غیرفعال اقدامی انجام دهیم که می‌تواند شامل حذف پیام‌هایتان از محصول شود. در اینجا اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

هرزنامه و ایمیل انبوه

از Gmail برای پخش هرزنامه یا ارسال ایمیل‌های تجاری ناخواسته استفاده نکنید.

اجازه ندارید از Gmail برای ارسال ایمیل با هدف نقض «قانون CAN-SPAM» یا دیگر قوانین ضدهرزنامه استفاده کنید، ازطریق سرورهای باز شخص ثالث ایمیل غیرمجاز ارسال کنید، یا نشانی ایمیل افراد را بدون اجازه آن‌ها پخش کنید.

اجازه ندارید واسط Gmail را طوری تنظیم کنید که به‌طور خودکار و به شیوه‌ای که کاربران را گمراه کند یا فریب دهد،‌ اقدام به ارسال، حذف، یا فیلتر ایمیل‌ها کند.

لطفاً توجه داشته باشید که تعریف شما از ایمیل «ناخواسته» می‌تواند متفاوت از تعریف گیرنده ایمیل شما باشد. وقتی می‌خواهید برای گیرندگان زیادی ایمیل ارسال کنید، حتی اگر آن گیرندگان قبلاٌ ایمیل‌هایتان را دریافت می‌کردند، بازهم در تصمیمتان دقت‌نظر داشته باشید. وقتی کاربران Gmail، ایمیل‌ها را به‌عنوان هرزنامه علامت‌گذاری می‌کنند، احتمال اینکه پیام‌هایی که در آینده ارسال می‌کنید نیز توسط سیستم‌های ضدسوءاستفاده ما به‌عنوان هرزنامه دسته‌بندی شوند، افزایش خواهد یافت.

ایجاد و استفاده از چند حساب Gmail

از ایجاد چند حساب مختلف یا استفاده از آن‌ها با هدف سوء‌استفاده از خط‌مشی‌های Google، نادیده گرفتن محدودیت‌های حساب Gmail، فریب دادن فیلترها، یا به‌هرصورت دیگری عدم پیروی از محدودیت‌های درنظرگرفته‌شده برای حسابتان، خودداری کنید. (برای مثال، اگر توسط کاربر دیگری مسدود شده‌اید یا اگر حسابتان به‌دلیل سوء‌استفاده غیرفعال شده است، از ایجاد حسابی دیگر برای انجام همان فعالیت قبلی خودداری کنید.)

همچنین نمی‌توانید حساب‌های Gmail را به‌صورت خودکار ایجاد کنید، یا حساب‌های Gmail را بخرید، به دیگران بفروشید، با آن‌ها تجارت کنید، یا آن‌ها را دوباره به‌فروش برسانید.

بدافزار

از Gmail برای انتقال ویروس، بدافزار، کرم، برنامه مخرب، اسب تروجان، فایل‌های خراب، یا هر مورد دیگری که ماهیت مخرب یا فریب‌آمیز داشته باشد استفاده نکنید. همچنین ‫از توزیع محتوایی که در عملکرد شبکه‌ها، سرورها، یا دیگر زیرساخت‌های متعلق به Google یا دیگران اشکال یا تداخل ایجاد می‌کند خودداری کنید.

تقلب، رمزگیری، و دیگر اقدامات فریب‌کارانه

نمی‌توانید بدون کسب اجازه صریح از کاربری دیگر به «حساب Gmail» او دسترسی داشته باشید.

از Gmail برای فیشینگ استفاده نکنید. از درخواست یا جمع‌آوری اطلاعات حساس، ازجمله (اما نه محدود به) گذرواژه‌ها، اطلاعات مالی، و شماره‌های تأمین اجتماعی خودداری کنید.

برای گول زدن، گمراه کردن، یا فریب دادن سایر کاربران به‌منظور هم‌رسانی اطلاعاتشان با ادعاهای دروغین، پیامی ارسال نکنید. این شامل جعل هویت شخص، شرکت، یا نهادی دیگر با هدف فریب دادن یا گمراه کردن می‌شود.

ایمنی کودکان

براساس خط‌مشی Google، تصاویر سوء‌استفاده جنسی از کودکان به‌هیچ‌وجه پذیرفته نیست. اگر از وجود چنین محتوایی مطلع شویم، طوری که از نظر قانونی لازم است آن مورد را به «مرکز ملی کودکان گم‌شده و مورد بهره‌کشی قرار گرفته» گزارش خواهیم کرد. ممکن است اقدامات تنبیهی نیز انجام دهیم، ازجمله فسخ حساب Gmail افرادی که در این فعالیت نقش داشته‌اند.

Google اغوای کودکان بااستفاده از Gmail را منع می‌کند. اغوای کودکان به‌صورت مجموعه‌ای از اقدامات تعریف می‌شود که هدف از آن، برقراری رابطه با کودک به‌منظور کاهش خویشتن‌داری در برابر آماده‌سازی برای سوءاستفاده جنسی، قاچاق، یا دیگر موارد بهره‌کشی است.

اگر فکر می‌کنید کودکی درمعرض خطر است یا موردسوء‌استفاده یا بهره‌کشی قرار گرفته است یا قاچاق شده است، فوراً با مقامات محلی مجری قانون تماس بگیرید.

اگر به مقامات مجری قانون گزارش داده‌اید ولی همچنان به کمک نیاز دارید یا نگران هستید کودکی به‌دلیل استفاده از Gmail درمعرض خطر قرار گرفته است یا ممکن است درمعرض خطر باشد، می‌توانید بااستفاده از این فرم، این رفتار را به Google گزارش دهید. لطفاً به‌خاطر داشته باشید که همیشه می‌توانید هر شخصی را که نمی‌خواهید ازطریق Gmail با شما تماس بگیرد مسدود کنید.

حق نسخه‌برداری

به قوانین حق نسخه‌برداری احترام بگذارید. حقوق مالکیت معنوی دیگران را نقض نکنید، از جمله حق ثبت، علامت تجاری، اسرار تجاری یا دیگر حقوق اختصاصی. همچنین اجازه ندارید دیگران را تشویق یا ترغیب کنید تا حقوق مالکیت معنوی را نقض کنند. می‌توانید نقض حق نسخه‌برداری را بااستفاده از این فرم به Google گزارش دهید.

آزار

از Gmail برای ارعاب، آزار، یا تهدید دیگران استفاده نکنید. اگر مشخص شود فردی برای این اهداف از Gmail استفاده می‌کند، حسابش غیرفعال خواهد شد.

فعالیت غیرقانونی

همه کارها را قانونی انجام دهید. از Gmail برای تبلیغ، سازمان‌دهی، یا حضور در فعالیت‌های غیرقانونی استفاده نکنید.