מדיניות התוכנית של Gmail

מדיניות התוכנית המפורטת בהמשך מתייחסת אל Gmail. המדיניות ממלאת תפקיד חשוב בשמירה על חוויה חיובית עבור כל משתמשי Gmail.

למשתמשים ב-Gmail שיש להם חשבון רגיל (למשל ‎@gmail.com) מומלץ לעיין גם בתנאים ובהגבלות של Google כדי לקבל מידע נוסף. אם זהו חשבון שקיבלת מהעבודה, ממוסד הלימודים או מארגון אחר, ייתכן שהתנאים החלים עליך מבוססים על ההסכם של הארגון עם Google או על כללי מדיניות אחרים. ייתכן שהאדמין שלך יוכל לספק מידע נוסף.

עלינו לעקור מהשורש כל שימוש לרעה שמאיים על יכולתנו לספק את השירותים האלה, ולכן אנחנו מבקשים מכולם לציית לכללי המדיניות המתוארים כאן. כשמדווחים לנו על הפרה אפשרית של המדיניות, אנחנו עשויים לבדוק את התוכן המדווח ולפעול בהתאם, כולל הגבלה או חסימה של גישת המשתמש למוצרים של Google. אם החשבון שלך הושבת ולדעתך זה נעשה בטעות, אפשר לבצע את ההוראות המפורטות בדף זה.

אנחנו עשויים לנקוט פעולה לגבי חשבונות שחורגים מהמגבלות של מכסת האחסון. לדוגמה, ייתכן שלא נאפשר לך לשלוח או לקבל הודעות אם חרגת ממכסת האחסון שלך. כמו כן, אנחנו עשויים למחוק תוכן מהחשבון שלך אם לא פינית נפח אחסון או רכשת מספיק נפח אחסון נוסף. מידע נוסף על מכסות אחסון זמין כאן.

מומלץ לחזור ולקרוא מידע זה שוב מדי פעם, כי המדיניות הזו עשויה להשתנות.

דיווח על התנהלות פוגעת

אם לדעתך חשבון מסוים הפר את תקנון התוכנית שלנו, אפשר לדווח על כך בכמה דרכים:

  • לדיווח על מקרי ניצול כלליים, יש להשתמש בטופס הזה
  • לדיווח על פיתוי קטינים, יש להשתמש בטופס הזה
  • לדיווח על הפרות של זכויות יוצרים, יש להשתמש בטופס הזה

חשוב לקרוא את המדיניות שבהמשך כדי להבין איך אנחנו מגדירים התנהגות פוגענית. Google עשויה להשבית חשבונות שמפרים את המדיניות שלנו. אם החשבון שלך הושבת ולדעתך זה נעשה בטעות, אפשר לבצע את ההוראות המפורטות בדף זה.

חוסר פעילות בחשבון

עליך להשתמש במוצר כדי שהחשבון יישאר פעיל. פעילות כוללת גישה למוצר או לתוכן שלו לפחות פעם בשנתיים. אנחנו עשויים לנקוט פעולה לגבי חשבונות לא פעילים – למשל למחוק את ההודעות של המשתמשים מהמוצר. מידע נוסף זמין כאן.

ספאם ודואר בכמות גדולה

אין להשתמש ב-Gmail להפצת ספאם או אימייל מסחרי לא רצוי.

אין להשתמש ב-Gmail לשליחת אימייל שמפר את החוק CAN-SPAM או חוקים אחרים למניעת ספאם; לשלוח אימייל בלתי מורשה באמצעות שרתים פתוחים של צד שלישי; או להפיץ את כתובות האימייל של אנשים ללא הסכמתם.

אין לבצע אוטומציה של הממשק של Gmail לשליחה, מחיקה או סינון של הודעות אימייל, באופן שעלול להטעות את לרמות את המשתמשים.

חשוב לזכור שההגדרה שלך לאימייל "לא רצוי" או "שלא התבקש" עשויה להיות שונה מנקודת המבט של נמעני האימייל שלך. יש לנקוט שיקול דעת בעת שליחת אימייל למספר גדול של נמענים, גם אם הנמענים בחרו לקבל ממך הודעות אימייל בעבר. כאשר משתמשים ב-Gmail מסמנים הודעות אימייל כספאם, גדל הסיכוי שהמערכות שלנו למניעת שימוש לרעה יסווגו כספאם גם הודעות שיישלחו על ידך בעתיד.

יצירת מספר חשבונות Gmail ושימוש בהם

אין ליצור מספר חשבונות או להשתמש בכמה חשבונות במטרה להפר את המדיניות של Google, לעקוף את הגבלות החשבון של Gmail, להערים על מסננים או להתחמק מההגבלות החלות על חשבונך. (לדוגמה, אם משתמש אחר חסם אותך או שחשבון Gmail שלך הושבת עקב שימוש לרעה, אסור ליצור חשבון חלופי כדי לעסוק בפעילות דומה).

כמו כן, אסור ליצור חשבונות Gmail באמצעים אוטומטיים ואסור לקנות, למכור, לסחור או למכור מחדש חשבונות Gmail לאנשים אחרים.

תוכנה זדונית

אין להשתמש ב-Gmail להעברת וירוסים, תוכנות זדוניות, תולעים, פגמים, סוסים טרויאניים, קבצים פגומים או כל פריט אחר בעל אופי הרסני או מטעה. בנוסף, אין להפיץ תוכן שפוגע בפעולה של רשתות, שרתים או תשתית אחרת ששייכת ל-Google או לאחרים.

מעשי מרמה, פישינג ושיטות מטעות אחרות

אין לגשת לחשבון Gmail של משתמש אחר ללא הרשאה מפורשת ממנו.

אין להשתמש ב-Gmail לפישינג. אין לבקש או לאסוף מידע אישי רגיש, כולל, בין השאר, סיסמאות, פרטים פיננסיים ומספרי תעודות זהות.

אין לשלוח הודעות שנועדו לרמות, להטעות או להונות משתמשים אחרים במטרה לגרום להם לשתף מידע בתואנות שווא. זה כולל התחזות לאדם, לחברה או ליישות אחרים בכוונה להטעות או להונות.

בטיחות ילדים

Google נוקטת מדיניות של אפס סובלנות כלפי תמונות של התעללות מינית בילדים. אם נגלה תוכן כזה, נדווח עליו למרכז הלאומי לילדים נעדרים ונפגעי פגיעה מינית, כנדרש לפי חוק. כמו כן, ייתכן שנטיל עונשים על חשבונות Gmail של המעורבים במקרה, כולל סגירת החשבונות.

Google אוסרת על פיתוי ילדים באמצעות Gmail, המוגדר כפעולות שמטרתן ליצור קשר עם קטינים כדי להנמיך את המגננות שלהם, כהכנה להתעללות מינית, סחר בקטינים או ניצול אחר שלהם.

אם לדעתכם ילד נמצא בסכנה או עבר התעללות, ניצול או סחר, עליכם לפנות מיד לגורמי אכיפת החוק המקומיים.

אם כבר פנית לרשויות החוק ועדיין נחוצה לך עזרה, או אם יש לך חשד שקטין נמצא בסכנה (כעת או בעבר) בשל אינטראקציה כלשהי ב-Gmail, אפשר לדווח על ההתנהגות ל-Google באמצעות הטופס הזה. חשוב לזכור שניתן לחסום ב-Gmail כל משתמש שאינך רוצה שיוכל לפנות אליך.

זכויות יוצרים

יש לציית לחוקים העוסקים בזכויות יוצרים. אין להפר את זכויות הקניין הרוחני של אחרים, לרבות פטנטים, סימנים מסחריים, סודות מסחריים או זכויות קניין אחרות. כמו כן, אין לעודד אנשים אחרים או לשכנע אותם להפר זכויות קניין רוחני. כדי לדווח ל-Google על הפרת זכויות יוצרים, אפשר להשתמש בטופס הזה.

הטרדה

אין להשתמש ב-Gmail כדי להטריד או להפחיד אנשים אחרים או כדי לאיים עליהם. אם נגלה שמישהו משתמש ב-Gmail למטרות האלה, אנו עשויים להשבית את חשבונו.

פעילות לא חוקית

יש להשתמש במוצר באופן חוקי. אין להשתמש ב-Gmail לקידום פעילויות בלתי חוקיות, ארגון פעילויות כאלה או עיסוק בהן.